مسیر صفحه جاری : اخبار
اخبار و رویدادها
رئیس نظام مهندسی ساختمان تهران در گفت‌وگو با «صما» خبر داد:
چهارشنبه, ارديبهشت 22, 1395 by روابط عمومی انجمن

به گزارش «صما» رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» گفت: سیستم ارجاع نظارت دوباره به سازمان نظام مهندسی محول شد.

حبیب‌ ا... بیطرف تصریح کرد: این تصمیم، موفقیت خوبی بود و نشان از اهمیت قانون‌گرایی و رعایت قوانین و مقررات است؛ شهرداری پذیرفت که ارجاع کار نظارت مطابق با قانون نظام مهندسی انجام و مقررات سازمان و هم سیستم نوبت‌بندی رعایت شود.

این مسئول همچنین در مورد کیفیت و میزان ارجاع کار در مدت حذف سیستم ارجاع کار از سوی شهرداری گفت: از تاریخ نهم تا 26 فروردین ماه ، 3 میلیون متر مربع کار بر اساس دستورالعمل جدید شهرداری ارجاع شد که از پس‌فردا 21 اردیبهشت، سیستم ارجاع به روال عادی خود بازمی‌گردد.

وی در پاسخ به اینکه سازمان نظام مهندسی در مورد مهندسانی که نظارت بر پرونده‌های شهرداری را در این مدت پذیرفته‌اند چه تصمیمی دارد، تاکید کرد: تصمیم‌گیری در مورد تخلف این افراد بستگی به تصمیم هیئت مدیره و نیاز به اطلاعات کامل دارد. این که آیا پذیرش کار براساس صلاحیت یا نوبت‌بندی رعایت شده است یا خیر؟

رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: امیدواریم این دوره به معنای توجه بیشتر به ارزیابی قانون و رعایت ضوابط و توجه به کیفیت ساخت‌وساز تعبیر شود.

بیطرف درپایان در مورد تجربه سازمان نظام مهندسی در دوران حذف سیستم ارجاع نظارت یادآور شد: این دوران تجربه خوبی بود از این نظر که هر دو طرف اختلاف با هدف اصلاح فرآیند بهبود کار و سرعت بخشیدن با روند صدور پروانه‌ها اقدام کرده‌اند و اهمیت رعایت قانون را مدنظر داشتند زیرا مبنای تعامل میان دستگاه‌های مسئول در امر ساخت‌ساز و همین‌طور این دستگاه‌ها با مردم، رعایت قانون است.