مسیر صفحه جاری : کمیسیون ها»آمار، اطلاعات، بررسی های فنی و صدور خدمات مهندسی»اعضاء
اخبار و رویدادها
برزگر: بخش خصوصی در کشور مظلوم واقع شده است.
شنبه, شهريور 06, 1395 by روابط عمومی انجمن

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران:  در حالی که دولت ادعا می کند تورم تک رقمی شده است، اما شاهد هستیم هنوز تسهیلات بانکی با نرخ 18 درصد و حدود دو برابر نرخ تورم پرداخت می شود.

?????? ?????...
لزوم بهینه‌‌سازی قیمت تمام‌شده خدمات‌شهری کلانشهرها
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام حمایت از تفکیک و شفاف‌سازی سهم مالیات مردم در مالیه محلی و مالیه دولت ملی نسبت به بهینه بودن قیمت تمام شده خدمات شهری اعلام تردید کرد و خواستار شفاف‌سازی در هزینه‌های مدیریت شهری در ایران شد.

?????? ?????...
وجود ۷۸۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در شهرهای زیر ۲۵هزار
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تکمیل ۹۷ هزار واحد مسکن مهر، پرونده این پروژه در ۳۳۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسته شد.

?????? ?????...
گرامیداشت روز خبرنگار در کانون سراسری انبوه سازان ایران
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

همزمان با برگزاری نشست خبری کانون صورت پذیرفت

?????? ?????...
در نشست خبری کانون سراسری انبوه سازان ایران عنوان گردید:
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

درخواست برزگر برای اصلاح قانون پیش فروش، اصلاح قانون بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی، قانون مالیات های مستقیم و کاهش هزینه خدمات از جمله انشعابات، خدمات مهندسی و پروانه های ساختمانی 

?????? ?????...
جمشید برزگر: صادرات ما غیر رقابت پذیر است
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

?????? ?????...
بانک مسکن ایرادات آئین‌نامه‌ای را رفع نکرد
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه آئین‌نامه‌های بانک مسکن در طرح «مسکن قسطی» متقاضیان را تحت فشار قرار می‌داد گفت: با گذشت ۱.۵ سال از اعلام طرح «مسکن قسطی» و اجرا نشدن آن باید گفت این طرح به بایگانی رفت.

?????? ?????...
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

کودکان‌کار حاصل زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی است

?????? ?????...
بررسی تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سود بانکی بر بازار معاملات مسکن
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تشریح تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سودبانکی بر اجاره بها از کم‌تاثیر بودن آن در کوتاه مدت خبر داد 

?????? ?????...
مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت؛
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

موافقت ایران و اندونزی برای همکاری در زمینه توسعه امور شهری/ بهشتی ایران را می‌فهمد/ آغاز رونق بخش مسكن با ارائه تسهيلات بانك مسكن/ تاکید بر فقدان توجیه اقتصادی پروژه‎های شهری تهران

?????? ?????...
  
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
  
اعضای کمیسیون آمار، اطلاعات، بررسی های فنی و صدور خدمات فنی و مهندسی

1) مهندس امیر مهدی سارخانی (شرکت آذر ادمان) - رئیس کمیسیون

2) مهندس علی خادم حسینی (شرکت نهند) - نماینده هیات مدیره

3) مهندس حسن علیزاده توفیقی(شرکت تورک قیزیل قایا) - دبیر کمیسیون

4) مهندس محمد علی نجاری کهنمویی (شرکت اندیشه عمران) 

5) مهندس مهدی شعاری راد (شرکت ارک پولاد تبریز)

6) مهندس رسول اسماعیل پور

7) مهندس وحید جوادزاده اصل (شرکت کایا) 

8) مهندس بلوکی (شرکت ایستا بنا)

9) مهندس بابک برزگر (شرکت بتن کاوه آذربایجان)

  
بایگانی اخبار
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور در گفت‌وگو با«صما»: وزیر جدید جلوی دخالت بی‏‌مورد دستگاه‎های مواز
دوشنبه, آبان 07, 1397 by دبیرخانه
رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور درخصوص انتظارات بخش خصوصی از وزیر آینده راه و شهرسازی گفت: انتظار ما این است که وزیر جدید، برنامه های آقای آخوندی را دنبال کند و مانند ایشان به طور جدی و محکم جلوی دخالت های بی مورد دستگاه های موازی ایجاد شده توسط شخص رییس جمهور بایستد تا بتوانیم یک وزارتخانه قوی و موثر داشته باشیم.

وزیر جدید جلوی دخالت بی‏‌مورد دستگاه‎های موازی را بگیرد/ یکبار هم که شده برای مسکن اقشار ضعیف کار اساسی انجام شودجمشید بزرگردر گفت و گو با «صما» در خصوص برنامه های پیشنهادی انبوه سازان برای وزیر آینده راه و شهرسازی گفت: نظرات ما قبلا در چند بسته و به صورت مشروح ارائه و بارها منتشر شده است.

وام نوسازی برابر با ارزش 10 تن آرماتور و میلگرد است

وی با بیان اینکه آقای آخوندی با اقتدار جلوی رانت و فساد ایستاده بود که عاقبت به وی اجازه ندادند کار خود را به اتمام برساند و اینها به معنی سرکار گذاشتن بخش خصوصی است، تصریح کرد: باید توجه شود که آقای اسلامی چه برنامه ها و اقداماتی را در بخش مسکن و بافت های فرسوده مدنظر قرار داده است و در طول مدتی که استاندار مازندران بوده، در رابطه با تشکیل جلسات ستاد ملی بازآفرینی و جلسات شورای مسکن ، چه اقداماتی در این حوزه ها انجام داده است.

برزگر در عین حال با انتقاد از ناچیز بودن تسهیلات و وام نوسازی بافت فرسوده بیان کرد: چند روز قبل آقای عشایری، معاون وزارت راه اعلام کرد که وام نوسازی بین 40 تا 50 میلیون تومان است و آقای اسلامی اعلام کنند که در این بخش چه سیاست و برنامه ای دارند.

به گفته وی، در بخش نوسازی بافت فرسوده، تسهیلاتی که به یک واحد مسکونی ارائه می شود، برابر با ارزش 10 تن آرماتور و میلگرد است و این مبلغ رقمی نیست که بتوان با آن ساخت و ساز انجام داد.

قدرت خرید مردم صفر است

رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت بازار مسکن بیان کرد: در حالی که با توجه به کاهش ارزش پول ملی، قیمت ساخت مسکن در طول یک سال گذشته بسیار بالا رفته است، اما هنوز قیمت مسکن به حد قیمت اصلی و واقعی تمام شده خود نرسیده است.

برزگر با بیان اینکه با مقایسه هزینه سرسام آور ساخت و قیمت کنونی مسکن متوجه می شوید که هنوز قیمت مسکن واقعی نشده و اگر به سطح قیمت ساخت برسد، تعادل در بازار برقرار می شود، تاکید کرد: البته این در حالی است که قدرت خرید مردم صفر است و مردم قدرت و توان خرید مسکن ندارند.

هیچ کسی حامی اقشار میانه و کم درآمد نیست

رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور ادامه داد: کسانی که سرمایه ای دارند، وارد بازار خودرو و ارز و طلا شده اند و هیچ کسی حامی اقشار میانه و کم درآمد و آسیب پذیر جامعه برای تامین مسکن آنها نیست و فقط در این حوزه شعار می دهند.

برزگر در خصوص راهکارهای افزایش قدرت خرید مردم و اقشار ضعیف جامعه گفت: مسئولان ببینند که در کشورهای در حال توسعه و پیشرفته چه اقدامات موفقی انجام شده و یکی از این اقدامات را الگو قرار دهند تا بتوانیم اقشار ضعیف را صاحب خانه کنیم.

یک بار هم که شده برای اقشار ضعیف کار اساسی انجام دهند

این انبوه ساز در عین حال با انتقاد از وجود رانت و فساد در کشور تاکید کرد: این همه حجم از رانت و فساد و سوبسید و افزایش نقدینگی و هزینه در کشور وجود دارد. برای یک بار هم که شده مسئولان برای این اقشار ضعیف و آسیب پذیر یک کار اساسی انجام دهند.

برزگر با تاکید بر ضرورت بالا بردن قدرت خرید اقشار ضعیف و متوسط جامعه خاطرنشان کرد: فقط کافی است که توان خرید آنها را بالا ببرند و بقیه امور را به دست بخش خصوصی بسپارند. بخش خصوصی خود می تواند به خوبی مدیریت کند و به خوبی ساخت و ساز انجام دهد و متعهدانه به عملکرد خود پاسخگو باشد.