مسیر صفحه جاری : کمیسیون ها»امور حقوقی و حل اختلاف»اخبار کمیسیون
اخبار و رویدادها
برزگر: بخش خصوصی در کشور مظلوم واقع شده است.
شنبه, شهريور 06, 1395 by روابط عمومی انجمن

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران:  در حالی که دولت ادعا می کند تورم تک رقمی شده است، اما شاهد هستیم هنوز تسهیلات بانکی با نرخ 18 درصد و حدود دو برابر نرخ تورم پرداخت می شود.

?????? ?????...
لزوم بهینه‌‌سازی قیمت تمام‌شده خدمات‌شهری کلانشهرها
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام حمایت از تفکیک و شفاف‌سازی سهم مالیات مردم در مالیه محلی و مالیه دولت ملی نسبت به بهینه بودن قیمت تمام شده خدمات شهری اعلام تردید کرد و خواستار شفاف‌سازی در هزینه‌های مدیریت شهری در ایران شد.

?????? ?????...
وجود ۷۸۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در شهرهای زیر ۲۵هزار
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تکمیل ۹۷ هزار واحد مسکن مهر، پرونده این پروژه در ۳۳۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسته شد.

?????? ?????...
گرامیداشت روز خبرنگار در کانون سراسری انبوه سازان ایران
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

همزمان با برگزاری نشست خبری کانون صورت پذیرفت

?????? ?????...
در نشست خبری کانون سراسری انبوه سازان ایران عنوان گردید:
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

درخواست برزگر برای اصلاح قانون پیش فروش، اصلاح قانون بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی، قانون مالیات های مستقیم و کاهش هزینه خدمات از جمله انشعابات، خدمات مهندسی و پروانه های ساختمانی 

?????? ?????...
جمشید برزگر: صادرات ما غیر رقابت پذیر است
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

?????? ?????...
بانک مسکن ایرادات آئین‌نامه‌ای را رفع نکرد
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه آئین‌نامه‌های بانک مسکن در طرح «مسکن قسطی» متقاضیان را تحت فشار قرار می‌داد گفت: با گذشت ۱.۵ سال از اعلام طرح «مسکن قسطی» و اجرا نشدن آن باید گفت این طرح به بایگانی رفت.

?????? ?????...
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

کودکان‌کار حاصل زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی است

?????? ?????...
بررسی تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سود بانکی بر بازار معاملات مسکن
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تشریح تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سودبانکی بر اجاره بها از کم‌تاثیر بودن آن در کوتاه مدت خبر داد 

?????? ?????...
مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت؛
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

موافقت ایران و اندونزی برای همکاری در زمینه توسعه امور شهری/ بهشتی ایران را می‌فهمد/ آغاز رونق بخش مسكن با ارائه تسهيلات بانك مسكن/ تاکید بر فقدان توجیه اقتصادی پروژه‎های شهری تهران

?????? ?????...
  
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
  
اخبار کمیسیون امور حقوقی و حل اختلاف
  
بایگانی اخبار
نقش کارگران غیرماهر در تهدید ایمنی ساختمان‌ها/ اصلاح قانون، قدم اول برای آموزش کارگران ساختمانی
يکشنبه, دي 24, 1396 by دبیرخانه انجمن
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
اخیرا مدیر کل دفتر تدوین ومقررات ملی ساختمان با اظهار تاسف از اینکه در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد از نیروهای فعال در حوزه صنعت ساختمان فاقد مهارت‌های لازم هستند، از این مساله به عنوان یکی از دلایل مهم مشكل اجرایی در این صنعت یاد کرد که به گفته وی باید مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

حامد مانی فر درعین حال تاکید کرده است که بخش عمده‌ای از خسارات در یک ساختمان مربوط به بی‌احتیاطی‌ها و بی توجهی‌ در اجرای اصول اولیه فنی و اجرایی است که شاید توجه به اجرای آن‌ها کار سخت و دشواری نبوده است.

بسیاری از کارشناسان براین باورند که فصلی و غیر مستمربودن حرفه صنعت ساختمان باعث شده است که بسیاری از عوامل اجرایی این صنعت، مخصوصا کارگران ساختمانی در شغل خود متخصص نباشند.

افزون براین نباید فراموش کرد که غیرماهر بودن کارگران ساختمانی تبعات دوسویه ای دارد به طوری که علاوه براینکه برکیفیت واحدهای ساختمانی خدشه وارد می‌کنند درعین حال باعث می‌شود که عمدتا به دلیل غیرماهر بودن قربانی حوادث کارشوند.

در این بین گفته شده است که وزارت کار می‌بایست سازمان فنی حرفه‌ای را ملزم به ارائه آموزش رایگان به کارگران ساختمانی کند و آموزش تمامی رشته‌های صنعت ساختمان را در مرکز فنی حرفه‌ای شهرستان‌ها فعال کند تا از این رهگذر انجمن‌ها بتوانند در ساماندهی و ارتقای کارگران ساختمانی قدم‌هایی با هماهنگی وزارت کار بردارند.

این درحالی است که تاکنون هیچ برنامه مشخصی برای ساماندهی و آموزش کارگرانی ساختمانی به صورت منسجم اجرایی نشده است وعمده برنامه های ارائه شده به صورت پراکنده وموضعی بوده است.

اصلاح قانون،قدم اول برای آموزش کارگران ساختمانی

دراین زمینه شهرام کوسه غراوی – عضو کمیسیون عمران مجلس درگفت وگو درباره مشکلات مربوط به کارگران غیرماهرصنعت ساختمان با بیان اینکه آمار ارائه شده توسط وزراتخانه راه‌و شهرسازی درباره کارگران صنعت ساختمان را تاکنون نشنیده است گفت: مشکل مربوط به آموزش عوامل اجرایی صنعت ساختمان فقط مختص کارگران نیست بلکه این چالش متوجه تمامی عوامل اجرایی شامل مهندسان، کارگران، تکنیسین‌های فنی و پیمانکاران است.

او با تاکید براینکه معمولا در پروژه های ساختمانی درسطح بزرگ، پیمانکاران و کارفرمایان خود را ملزم به استفاده از کارگران ساختمانی متخصص می‌دانند تاکید کرد: این امر درحالی است که در پروژه های ساختمانی کوچک که حجم عمده ای ازساخت و سازها را تشکیل می‌دهد و کارفرمایان الزامی برای بکارگیری کارگران ماهر ندارند و ازکارگران غیرماهر فصلی برای اجرای پروژه‌های خود بهره می‌گیرند.

کوسه غراوی با تایید اثرگذاری کارگران غیر ماهرصنعت ساختمان برکیفیت واحدهای مسکونی، درعین حال بر این باوراست که ساماندهی کارگران ساختمان نیاز به یک اجماع بین دستگاهی و بازنگری در قوانین حوزه صنعت ساختمان دارد.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس در طرح بازنگری قانون نظام مهندسی ساختمان این موضوع را لحاظ کرده بودند اما با توجه به اینکه دولت این مهم را به صورت لایحه ای را تنظیم کرده است گفت: قطعا، دولت در لایحه مذکور این مهم را دیده است و بدون شک ساز وکارهای قانونی می تواند نقش بسیار موثری در حذف عوامل اجرایی غیرمتخصص از صنعت ساختمان داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس درعین حال از برنامه های کمیسیون عمران برای تعامل با وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد وگفت: بنا داریم که با مسوولان مربوطه در این زمینه نشستی داشته باشیم و راهکارهای حل این مساله را مورد واکاوی قراردهیم و امیدواریم که با همفکری مسوولان مربوطه شرایطی فراهم شود که مشکل مربوط به آموزش تمامی عوامل اجرایی صنعت ساختمان رفع شود.