مسیر صفحه جاری : کمیسیون ها»امور حقوقی و حل اختلاف»اخبار کمیسیون
اخبار و رویدادها
برزگر: بخش خصوصی در کشور مظلوم واقع شده است.
شنبه, شهريور 06, 1395 by روابط عمومی انجمن

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران:  در حالی که دولت ادعا می کند تورم تک رقمی شده است، اما شاهد هستیم هنوز تسهیلات بانکی با نرخ 18 درصد و حدود دو برابر نرخ تورم پرداخت می شود.

?????? ?????...
لزوم بهینه‌‌سازی قیمت تمام‌شده خدمات‌شهری کلانشهرها
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام حمایت از تفکیک و شفاف‌سازی سهم مالیات مردم در مالیه محلی و مالیه دولت ملی نسبت به بهینه بودن قیمت تمام شده خدمات شهری اعلام تردید کرد و خواستار شفاف‌سازی در هزینه‌های مدیریت شهری در ایران شد.

?????? ?????...
وجود ۷۸۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در شهرهای زیر ۲۵هزار
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تکمیل ۹۷ هزار واحد مسکن مهر، پرونده این پروژه در ۳۳۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسته شد.

?????? ?????...
گرامیداشت روز خبرنگار در کانون سراسری انبوه سازان ایران
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

همزمان با برگزاری نشست خبری کانون صورت پذیرفت

?????? ?????...
در نشست خبری کانون سراسری انبوه سازان ایران عنوان گردید:
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

درخواست برزگر برای اصلاح قانون پیش فروش، اصلاح قانون بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی، قانون مالیات های مستقیم و کاهش هزینه خدمات از جمله انشعابات، خدمات مهندسی و پروانه های ساختمانی 

?????? ?????...
جمشید برزگر: صادرات ما غیر رقابت پذیر است
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

?????? ?????...
بانک مسکن ایرادات آئین‌نامه‌ای را رفع نکرد
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه آئین‌نامه‌های بانک مسکن در طرح «مسکن قسطی» متقاضیان را تحت فشار قرار می‌داد گفت: با گذشت ۱.۵ سال از اعلام طرح «مسکن قسطی» و اجرا نشدن آن باید گفت این طرح به بایگانی رفت.

?????? ?????...
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

کودکان‌کار حاصل زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی است

?????? ?????...
بررسی تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سود بانکی بر بازار معاملات مسکن
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تشریح تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سودبانکی بر اجاره بها از کم‌تاثیر بودن آن در کوتاه مدت خبر داد 

?????? ?????...
مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت؛
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

موافقت ایران و اندونزی برای همکاری در زمینه توسعه امور شهری/ بهشتی ایران را می‌فهمد/ آغاز رونق بخش مسكن با ارائه تسهيلات بانك مسكن/ تاکید بر فقدان توجیه اقتصادی پروژه‎های شهری تهران

?????? ?????...
  
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
  
اخبار کمیسیون امور حقوقی و حل اختلاف
  
بایگانی اخبار
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛ ساخت 9 میلیون واحد مسکونی تا افق 1405
چهارشنبه, بهمن 25, 1396 by دبیرخانه انجمن

مظاهریان گفت: تا سال 1405، 9 میلیون واحد مسکونی در کشور باید ساخته شود و ما برای سال آینده جهش قیمتی را پیش بینی نمی‌کنیم.

ساخت 9 میلیون واحد مسکونی تا افق 1405/ جهش قیمتی در بازار مسکن وجود نداردحامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی در اجلاس سراسری انبوه‌سازان ایران با بیان اینکه اصلاح قانون پیش‌فروش آپارتمان در وضعیت مطلوبی قرار دارد متن پیش‌بینی قانون پیش فروش آپارتمان با توافق حداکثری انبوه‌سازان دولت و مجلس در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه 24 میلیون خانوار در کشور وجود دارد، افزود: تعداد خانه‌های خالی از سکنه در کشور هم اکنون 2 میلیون و 600 هزار واحد است و تعداد خانه‌های دوم نیز 2 میلیون واحد است.

وی با بیان اینکه تعداد موجودی مسکن و تعداد خانوار اگر با هم جمع ببندیم به ازای 24 میلیون خانوار 27 میلیون واحد مسکونی وجود دارد و این نشان می‌دهد که تولید مسکن به اندازه کافی است.

وی با بیان اینکه در صورتی که آمار واحدهای خالی از سکنه در این آمارها محسوب نشود نشان می دهد که واحدهای مسکونی مطابق الگوی مصرف ساخته نشده و تنها برای سفته‌بازی ایجاد شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به ازای هر صد خانه 104 خانوار وجود دارد، گفت: این آمارها نشان می دهد توازن بالقوه‌ای در بازار وجود دارد زیرا که این آمار در قبل از انقلاب به ازای هر صد خانه 126 خانوار وجود داشت.

وی تاکید کرد: برآوردها نشان می‌دهد که در سال 1405 تعداد خانوارها از 24 میلیون به 29 میلیون افزایش یابد و درصد جمعیت شهری در آن سال به 79 درصد خواهد رسید در نتیجه شهرها مشکل آینده ما محسوب می‌شود.

مظاهریان با بیان اینکه 5 میلیون خانوار و خانواده جدید تا سال 1405 تشکیل می‌شود و نیمی از دو میلیون و 600 واحد مسکن خالی از سکنه نیز وارد بازار می‌شود در نتیجه با رشد اقتصادی پیش‌بینی شده و افزایش قدرت خانوار این امکان نیز فراهم می‌شود که نیمی از واحدهای لوکس ساخته شده که به فروش نرفته وارد بازار شود.

وی تاکید کرد: تا سال 1405، در بافت‌های فرسوده، 9 میلیون واحد مسکونی در کشور باید نوسازی و احیا می‌شود.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دولت های قبل برای انبوه‌سازان اتفاقات بدی رخ داد، گفت: در آن دوران انبوه‌سازان به پیمانکاران تبدیل شدند و برای آنکه بتوانیم آنها را وارد عرصه ساخت و ساز کنیم باید شرایطی را محیا کنیم.

وی افزود: ما روی سرمایه‌گذاری خارجی در بخش ساخت و ساز نمی‌توانیم انفرادی حساب باز کنیم هر چند که از سرمایه‌گذاری آنها در بخش ساخت شهرهای جدید استفاده کنیم.

مظاهریان با بیان اینکه در چهار سال گذشته وزارت راه و شهرسازی برای خروج بازار مسکن از رکود در فشار بود افزود: تمام همت وزارت راه و شهرسازی آن بوده که بازار مسکن وارد رونقی شود که سفته‌بازی در آن رخ ندهد.

وی افزود: تعداد مبایعه‌نامه‌ها نسبت به سال قبل 12.5 درصد رشد داشته و قیمت مسکن نیز نسبت به سال گذشته 8.2 درصد رشد داشته بنابراین این آمارها نشان می‌دهد که بازاری آرام و بدون تلاطم خواهیم داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم سال آینده افزایش قیمت مسکن در حد نرخ تورم و یا 2 درصد خواهد بود.

مظاهریان تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی تمامی فشارها را تحمل کرد تا بازار شاهد افزایش شدید و جهش‌آور که برخی از افراد منتظر آن بودند، رخ ندهد.

وی در پایان گفت: برخی از افراد معتقد بودند که هر چقدر قیمت مسکن افزایش یابد می‌توان بازار را از رکود خارج کرد اما ما برای بازار مسکن آینده‌ای روشن ترسیم می‌کنیم و آماده سرمایه‌گذاری در این بازار هستیم.