مسیر صفحه جاری : کمیسیون ها»امور حقوقی و حل اختلاف»اخبار کمیسیون
اخبار و رویدادها
برزگر: بخش خصوصی در کشور مظلوم واقع شده است.
شنبه, شهريور 06, 1395 by روابط عمومی انجمن

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران:  در حالی که دولت ادعا می کند تورم تک رقمی شده است، اما شاهد هستیم هنوز تسهیلات بانکی با نرخ 18 درصد و حدود دو برابر نرخ تورم پرداخت می شود.

?????? ?????...
لزوم بهینه‌‌سازی قیمت تمام‌شده خدمات‌شهری کلانشهرها
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام حمایت از تفکیک و شفاف‌سازی سهم مالیات مردم در مالیه محلی و مالیه دولت ملی نسبت به بهینه بودن قیمت تمام شده خدمات شهری اعلام تردید کرد و خواستار شفاف‌سازی در هزینه‌های مدیریت شهری در ایران شد.

?????? ?????...
وجود ۷۸۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در شهرهای زیر ۲۵هزار
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تکمیل ۹۷ هزار واحد مسکن مهر، پرونده این پروژه در ۳۳۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسته شد.

?????? ?????...
گرامیداشت روز خبرنگار در کانون سراسری انبوه سازان ایران
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

همزمان با برگزاری نشست خبری کانون صورت پذیرفت

?????? ?????...
در نشست خبری کانون سراسری انبوه سازان ایران عنوان گردید:
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

درخواست برزگر برای اصلاح قانون پیش فروش، اصلاح قانون بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی، قانون مالیات های مستقیم و کاهش هزینه خدمات از جمله انشعابات، خدمات مهندسی و پروانه های ساختمانی 

?????? ?????...
جمشید برزگر: صادرات ما غیر رقابت پذیر است
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

?????? ?????...
بانک مسکن ایرادات آئین‌نامه‌ای را رفع نکرد
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه آئین‌نامه‌های بانک مسکن در طرح «مسکن قسطی» متقاضیان را تحت فشار قرار می‌داد گفت: با گذشت ۱.۵ سال از اعلام طرح «مسکن قسطی» و اجرا نشدن آن باید گفت این طرح به بایگانی رفت.

?????? ?????...
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

کودکان‌کار حاصل زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی است

?????? ?????...
بررسی تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سود بانکی بر بازار معاملات مسکن
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تشریح تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سودبانکی بر اجاره بها از کم‌تاثیر بودن آن در کوتاه مدت خبر داد 

?????? ?????...
مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت؛
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

موافقت ایران و اندونزی برای همکاری در زمینه توسعه امور شهری/ بهشتی ایران را می‌فهمد/ آغاز رونق بخش مسكن با ارائه تسهيلات بانك مسكن/ تاکید بر فقدان توجیه اقتصادی پروژه‎های شهری تهران

?????? ?????...
  
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
  
اخبار کمیسیون امور حقوقی و حل اختلاف
  
بایگانی اخبار
بابایی اقدم خبرداد: مکاتبه با بانک جهانی برای اخذ تسهیلات رفع حاشیه‌نشینی تبریز
سه شنبه, اسفند 15, 1396 by دبیرخانه انجمن

عضو شورای شهر تبریز با تاکید به اینکه ارتباطات ملی و بین‌المللی ما در حد صفر است، گفت: به عنوان یکی از اعضای شورای شهر ارتباط‌هایمان ضعف دارد به طوریکه در شورای چهارم هیچ‌گاه وزیر و معاون وزیری را ندیدیم که از ما خواسته‌ها و نیازهای شهری را سوال کند.

فریدون بابایی اقدم امروز در گفت‌وگو با فارس  اظهار داشت: جمعیت کل جهان ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر است که بیش از ۴ میلیارد این جمعیت در شهرها ساکن هستند و طبق پیش‌بینی‌های انجام گرفته در سال ۲۰۵۰ جمعیت شهری دنیا به دوبرابر خواهد رسید. 

وی افزود: این الزامات افزایش جمعیت شهری منجر به این شد تا سازمان ملل در کنار سایر دغدغه‌ها و نگرانی‌ها، به موضوع شهری بپردازد و به صورت اساسی پیگیر تاثیرات مهاجرت از روستا به شهرها در کل جامعه اعم از اقتصادی، اجتماعی و تغییرات اقلیمی باشد.

یکی از ایرادات کشور عدم ایفای نقش ملی و بین‌المللی است 

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه چندین نشست بین‌المللی برای موضوع شهرنشینی برگزار شده است، افزود: یکی از ایرادات در کشور و تبریز عدم ایفای نقش در نشست‌ای بین‌المللی و عرصه‌های انتقال تجربه است. 

وی خاطرنشان کرد: در نشست بین‌المللی مالزی، نشست و جلسات فراوانی برگزار شد و انتقال تجارب زیادی در رابطه با موضوع حاشیه‌نشینی صورت گرفت. 

بابایی‌اقدم ابراز کرد: شعار اصلی نشست مالزی "تا سال ۲۰۳۰ باید شهر به همه تعلق گیرد" انتخاب شده بود. 

وی با تاکید به اینکه از جمعیت چند میلیاردی جهان فقط ۸۰ میلیون متعلق به ایران است و از بین این تعداد کمتر از۲ میلیون نفر در شهر تبریز زندگی می‌کنند، گفت: باید با همت همه مردم و مسوولان شهری، از پیشرفت و توسعه شهرمان غافل نمانیم.

نقش زنان در رفع حاشیه‌نشینی یک تجربه موفق در جهان بوده است 

عضو شورای پنجم تبریز اذعان داشت: در این نشست نقش زنان در رفع حاشیه‌نشینی بسیار پررنگ بود به طوریکه روش‌های عملی اثبات شده‌ای بودند که نتایج مثبتی برای شهرها به وجود آورده بودند.

 

مکاتبه با بانک جهانی برای اخذ تسهیلات رفع حاشیه‌نشینی/ ارتباطات بین‌المللی ما صفر است  

وی با اشاره به مکاتبات خود با بانک جهانی در نشست بین‌المللی مالزی تصریح کرد: بانک جهانی تسهیلاتی برای بافت‌های فرسوده کشورها اعطاء می‌کنند و خود نیز حضور فعال در آن مناطق دارد و حتی گزارش کاری از پروژه‌هایی که در کل دنیا انجام داده‌اند را ارائه کردند. 

بابایی‌اقدم با تاکید به اینکه ارتباطات ملی و بین‌المللی ما در حد صفر است، افزود: به عنوان یکی از اعضای شورای شهر ارتباط‌هایمان ضعیف است به طوریکه در شورای چهارم هیچ‌گاه وزیر و معاون وزیری را ندیدیم که از ما خواسته‌ها و نیازهای شهری را سوال کند. 

بی‌رغبتی در خصوص تاسیس دفتر منافع تبریز در تهران 

وی ادامه داد: اولین دلیل چنین انفعالی، خود شوراست که نتوانست ارتباط برقرار کند در حالیکه در  ابتدای شورای پنجم تصمیم بر ایجاد دفتری مبنی بر حمایت از منافع تبریز در تهران بود تا از این طریق با نمایندگان و دولتمردان ارتباط قوی داشته باشیم که متاسفانه تا به امروز هیچ رغبتی برای تاسیس چنین دفتری نبوده و کاری انجام نشده است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه برای رفع حاشیه‌‌نشینی نیاز به استفاده از برخی ظرفیت‌های ملی هست، گفت: عدم وجود ارتباطات باعث شده چنین اتفاقات و برخورداری‌هایی صورت نگیرد.

وی متذکر شد: لازمه کار و موفقیت، تقویت ارتباط‌های ملی و بین‌المللی است.

بابایی‌اقدم خاطرنشان کرد: علاوه بر گسترش روابط با دفتر سازمان ملل در تهران، تلاش به برقراری ارتباط با دفتر اصلی در کنیا نیز داریم تا در صورت امکان از منابع اعتباری آنها به ویژه بانک جهانی بهره‌مند شویم که البته این موضوع کاملا امکان‌پذیر بوده و فقط باید با برنامه مشخص و مدون جلو رفت. 

از ارائه آمار واقعی حاشیه‌نشینی عاجز هستیم/ احداث مسکن برای حاشیه‌نشینی بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی آنها 

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ایرادات ما ارائه آمار متفاوت است، تصریح کرد: برای نمونه در جایی یک مسوول میزان حاشیه‌نشین را ۴۰۰ هزار نفر اعلام می‌کند و مسوول دیگر ۵۰۰ هزار حاشیه‌نشین در تبریز را مطرح می‌کند و تا به امروز آمار دقیقی از ساکنان حاشیه‌نشین نداشته و در ارائه آمار صحیح نیز عاجز مانده‌ایم.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به ساخت ۱۷۰ واحد در منطقه خلیل‌آباد تبریز گفت: این در ظاهر،کار خوبی است ولی ساکنان گلایه از این موضوع دارند چرا که با رقمی این واحدها در اختیار آنها قرار گرفته که شرایط اقتصادی مدنظر نبوده است در حالی که بیشتر این افراد با یارانه روزگار سپری می‌کنند.

وی اضافه کرد: لازمه کار صحیح به ارتباط گسترده و تعاملات ملی و بین‌المللی است تا بتوان از ظرفیت آنها در حل مشکل بهره‌مند شد. 

 

توسعه پایدار نباید به نسل آینده لطمه بزند 

بابایی‌اقدم با تاکید به اینکه اصلی‌ترین دغدغه دلسوزان دنیا توسعه پایدار در یک منطقه است، گفت: این پایداری به منزله این است که علاوه بر تامین رفاه زندگی، نسل حال باید به فکر نسل آینده نیز باشد و به آنها لطمه نزد.

وی با اشاره به اینکه در خوش‌بینانه‌ترین حالت از بین یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت تبریز، ۴۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشین وجود دارد، گفت: در وهله اول به کل جمعیت تبریز، ساکن شهر تبریز می‌گوییم و در وهله دوم به موضوع حاشیه‌نشین پرداخت می‌شود.

عضو شورای پنجم متذکر شد: ما باید از تجربیات موفق دنیا استفاده کرده و برای اجرای آن تلاش کنیم. 

مشکل اصلی شهر تبریز بدمسکنی است

وی گفت: مشکل اصلی شهر تبریز بدمسکنی است به طوریکه با یک بارش در تبریز یک خانه مسکونی در منطقه سیلاب قوشخانه دچار ریزش شد و این اتفاق برای همه خانه‌های حاشیه‌نشین محتمل است.

بابایی‌اقدم با بیان اینکه ما باید یک برنامه و چشم‌انداز چند ساله تعریف کنیم که طبق آن با یک برنامه زمانی یک مقدار مشخص از خانه‌ها نوسازی شوند، افزود: یکی از اهداف توسعه پایدار شهر تاب‌آوری شهر در مقابل مخاطرات است.

باید دست پر به نشست ابوظبی برویم 

وی ابراز کرد: نشست دیگر بین‌المللی سازمان ملل در سال ۲۰۲۰ و در ابوظبی است و بنده از مسوولان استان و کشور می‌خواهم از امروز به این فکر کنیم و در طی این دو سال باقیمانده عملکرد خود را به قدری مثبت کنیم تا در آن جلسه بتوان با روسفیدی از کارهای خود برای تبریز حرف بزنیم.

بابایی‌اقدام افزود: نقشه راه اصلی افزایش کیفیت زندگی در شهر است تا در نهایت بتوان کیفیت رضایت شهروندی کسب کرد.