مسیر صفحه جاری : کمیسیون ها»امور حقوقی و حل اختلاف»برنامه های عملیاتی
اخبار و رویدادها
برزگر: بخش خصوصی در کشور مظلوم واقع شده است.
شنبه, شهريور 06, 1395 by روابط عمومی انجمن

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران:  در حالی که دولت ادعا می کند تورم تک رقمی شده است، اما شاهد هستیم هنوز تسهیلات بانکی با نرخ 18 درصد و حدود دو برابر نرخ تورم پرداخت می شود.

?????? ?????...
لزوم بهینه‌‌سازی قیمت تمام‌شده خدمات‌شهری کلانشهرها
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام حمایت از تفکیک و شفاف‌سازی سهم مالیات مردم در مالیه محلی و مالیه دولت ملی نسبت به بهینه بودن قیمت تمام شده خدمات شهری اعلام تردید کرد و خواستار شفاف‌سازی در هزینه‌های مدیریت شهری در ایران شد.

?????? ?????...
وجود ۷۸۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در شهرهای زیر ۲۵هزار
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تکمیل ۹۷ هزار واحد مسکن مهر، پرونده این پروژه در ۳۳۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسته شد.

?????? ?????...
گرامیداشت روز خبرنگار در کانون سراسری انبوه سازان ایران
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

همزمان با برگزاری نشست خبری کانون صورت پذیرفت

?????? ?????...
در نشست خبری کانون سراسری انبوه سازان ایران عنوان گردید:
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

درخواست برزگر برای اصلاح قانون پیش فروش، اصلاح قانون بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی، قانون مالیات های مستقیم و کاهش هزینه خدمات از جمله انشعابات، خدمات مهندسی و پروانه های ساختمانی 

?????? ?????...
جمشید برزگر: صادرات ما غیر رقابت پذیر است
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

?????? ?????...
بانک مسکن ایرادات آئین‌نامه‌ای را رفع نکرد
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه آئین‌نامه‌های بانک مسکن در طرح «مسکن قسطی» متقاضیان را تحت فشار قرار می‌داد گفت: با گذشت ۱.۵ سال از اعلام طرح «مسکن قسطی» و اجرا نشدن آن باید گفت این طرح به بایگانی رفت.

?????? ?????...
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

کودکان‌کار حاصل زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی است

?????? ?????...
بررسی تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سود بانکی بر بازار معاملات مسکن
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تشریح تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سودبانکی بر اجاره بها از کم‌تاثیر بودن آن در کوتاه مدت خبر داد 

?????? ?????...
مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت؛
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

موافقت ایران و اندونزی برای همکاری در زمینه توسعه امور شهری/ بهشتی ایران را می‌فهمد/ آغاز رونق بخش مسكن با ارائه تسهيلات بانك مسكن/ تاکید بر فقدان توجیه اقتصادی پروژه‎های شهری تهران

?????? ?????...
  
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
  
برنامه های عملیاتی کمیسیون امور حقوقی و حل اختلاف

در دست اقدام ...

  
بایگانی اخبار
رئیس کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان : توزیع کارت اعتباری مصالح، نقشی در قیمت مسکن ندارد
دوشنبه, ارديبهشت 16, 1398 by دبیرخانه

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید برزگر، امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸ در نشست خبری کانون سراسری انجمن‌های صنفی انبوه‌سازان، درباره شرایط حاکم بر بازار مسکن گفت: در ۶ سال اخیر با کاهش قدرت پول ملی و افزایش تورم، شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در همه بخش‌ها به خصوص صنعت ساختمان بودیم؛ در حالی که یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در افزایش قیمت مسکن در یک سال گذشته، به وضعیت بازارهای موازی به خصوص افزایش قیمت ارز برمی‌گردد.

وی افزود: یکی از اشتباهات دولت، ورود به موضوع ارز بود که سبب شد تورم در سایر بازارهای موازی نیز شدیداً افزایش یابد؛ به طور مثال، دولت ۴۶ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی تخصیص داد؛ اما بسیاری از کالاهای اساسی با محاسبه نرخ ارز آزاد عرضه می‌شود و مردم نمی‌توانند کالاهای اساسی را با دلار ۴۲۰۰ تومانی خریداری کنند.

برزگر تصریح کرد: در بخش مسکن نیز همین وضعیت وجود دارد و علی‌رغم تخصیص ارز دولتی به فولاد و میلگرد، قیمت این کالا به ۵,۲۰۰ تومان در هر کیلو افزایش یافته؛ در حالی که این محصولات را پیش از این، به قیمت ۱,۵۰۰ تومان در هر کیلو خریداری می‌کردیم. این در حالی است که فولاد کالای وارداتی نیست و ما حتی صادرکننده هم هستیم؛ اما به دلیل نبود نظارت دولت بر بازار، این کالا به نرخ بالاتری به فروش می‌رسد.

رئیس کانون انبوه‌سازان گفت: سال گذشته برای ساخت یک پروژه چند صد واحدی، ۴۵۰ پکیج ساخت داخل از یکی از کارخانه‌های تولیدکننده برند ایرانی پکیج در یزد خریداری کردم و قرارداد آن را به ازای هر پکیج یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به امضا رساندیم؛ اما در هنگام تحویل هر پکیج را با قیمت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عرضه کردند؛ نیمی از مواد اولیه برای تولید این پکیج، ساخت داخل و نیمی دیگر، وارداتی است که با ارز ۴,۲۰۰ تومان توسط تولیدکننده داخلی وارد می‌شود؛ اما در هنگام فروش، تولیدکننده آن را با ارز آزاد محاسبه می‌کند که سبب می‌شود قیمت پکیج تا این حد افزایش یابد. بر همین اساس، انبوه‌ساز نیز مجبور است قیمت تمام شده ساخت را از خریدار نهایی اخذ کند.

وی درباره علل افزایش قیمت مسکن اظهار داشت: چهار عامل قیمت زمین، نرخ مصالح ساختمانی، نیروی کار و دستگاه‌های خدمات‌رسان شامل بیمه تأمین اجتماعی، آب، برق، گاز و دیگر انشعابات، عوارض ساختمانی و پروانه ساخت، بر قیمت تمام شده مسکن اثرگذارند؛ به گونه‌ای که به ازای هر مترمربع واحد مسکونی، ۶۰۰ هزار تومان هزینه خدمات به انبوه‌ساز تحمیل می‌شود.

برزگر ادامه داد: همچنین انبوه‌ساز، هزینه دستگاه‌های خدمات‌رسان شامل انشعابات و تعرفه نظام مهندسی را در ابتدای فرآیند ساخت پرداخت می‌کند؛ اما این خدمات پس از تکمیل ساخت‌وساز، به واحد مسکونی ارائه می‌شود که در نتیجه این هزینه‌ها به قیمت تمام شده، اضافه می‌شود.

رئیس کانون انبوه‌سازان با تأکید بر اینکه در یک سال گذشته، ۷۵ درصد به هزینه ساخت و ساز اضافه شده است، گفت: ما تنها صنعتی هستیم که ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می‌کنیم. همچنین ۳۰ تا ۴۰ درصد بودجه عمرانی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را، فعالان صنعت ساختمان پرداخت می‌کنند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر حاشیه سود انبوه‌سازان تصریح کرد: آن دسته از انبوه‌سازانی که تا پیش از آذرماه سال گذشته ساخت و ساز کرده‌اند، ترازشان منفی است.

برزگر در خصوص کارت اعتباری مصالح ساختمانی که از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک عامل بخش مسکن مطرح شده است، گفت: این دو دستگاه، هیچ‌گونه مذاکره‌ای با انبوه‌سازان درباره نحوه ارائه این کارت اعتباری نداشته‌اند و ما از جزئیات آن اطلاعی نداریم. تاکنون نیز هیچ‌گونه کارت اعتباری واگذار نشده است؛ اما بر اساس گفته مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن، نرخ سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.

این فعال صنعت ساختمان یادآور شد: توزیع کارت اعتباری مصالح ساختمانی، دردی از مشکل مسکن درمان نخواهد کرد؛ چرا که مصالح به وفور در کشور وجود دارد و مشکلی از نظر تأمین آنها نداریم؛ حتی تولیدکنندگان مصالح حاضر هستند با تخفیف، محصول خود را در اختیار انبوه‌ساز قرار دهند. تنها در خصوص میلگرد است که این وضعیت متفاوت است و شاهد گرانی میلگرد هستیم؛ چون دولت به تولیدکنندگان فولاد مجوز صادرات داده است و آنها ارز حاصل از صادرات را به نرخ آزاد در بازار تبدیل می‌کنند. از این رو عرضه فولاد در داخل کم شده است.

وی با اشاره به اعلام طرح مسکن اجتماعی در ۶ سال گذشته، گفت: تاکنون حتی یک واحد مسکن اجتماعی هم ساخته نشد.

برزگر تأکید کرد: قانون ساماندهی و حمایت از عرضه مسکن مصوب سال ۸۶ مجلس، بهترین قانون برای حمایت از مسکن اقشار متوسط و پایین جامعه است.