مسیر صفحه جاری : کمیسیون ها»پیگیری های اداری»اخبار کمیسیون
اخبار و رویدادها
برزگر: بخش خصوصی در کشور مظلوم واقع شده است.
شنبه, شهريور 06, 1395 by روابط عمومی انجمن

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران:  در حالی که دولت ادعا می کند تورم تک رقمی شده است، اما شاهد هستیم هنوز تسهیلات بانکی با نرخ 18 درصد و حدود دو برابر نرخ تورم پرداخت می شود.

?????? ?????...
لزوم بهینه‌‌سازی قیمت تمام‌شده خدمات‌شهری کلانشهرها
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام حمایت از تفکیک و شفاف‌سازی سهم مالیات مردم در مالیه محلی و مالیه دولت ملی نسبت به بهینه بودن قیمت تمام شده خدمات شهری اعلام تردید کرد و خواستار شفاف‌سازی در هزینه‌های مدیریت شهری در ایران شد.

?????? ?????...
وجود ۷۸۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در شهرهای زیر ۲۵هزار
شنبه, مرداد 16, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تکمیل ۹۷ هزار واحد مسکن مهر، پرونده این پروژه در ۳۳۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسته شد.

?????? ?????...
گرامیداشت روز خبرنگار در کانون سراسری انبوه سازان ایران
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

همزمان با برگزاری نشست خبری کانون صورت پذیرفت

?????? ?????...
در نشست خبری کانون سراسری انبوه سازان ایران عنوان گردید:
پنجشنبه, مرداد 14, 1395 by روابط عمومی انجمن

درخواست برزگر برای اصلاح قانون پیش فروش، اصلاح قانون بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی، قانون مالیات های مستقیم و کاهش هزینه خدمات از جمله انشعابات، خدمات مهندسی و پروانه های ساختمانی 

?????? ?????...
جمشید برزگر: صادرات ما غیر رقابت پذیر است
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

?????? ?????...
بانک مسکن ایرادات آئین‌نامه‌ای را رفع نکرد
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه آئین‌نامه‌های بانک مسکن در طرح «مسکن قسطی» متقاضیان را تحت فشار قرار می‌داد گفت: با گذشت ۱.۵ سال از اعلام طرح «مسکن قسطی» و اجرا نشدن آن باید گفت این طرح به بایگانی رفت.

?????? ?????...
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

کودکان‌کار حاصل زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی است

?????? ?????...
بررسی تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سود بانکی بر بازار معاملات مسکن
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تشریح تاثیر میان مدت و درازمدت کاهش نرخ سودبانکی بر اجاره بها از کم‌تاثیر بودن آن در کوتاه مدت خبر داد 

?????? ?????...
مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت؛
دوشنبه, مرداد 11, 1395 by روابط عمومی انجمن

موافقت ایران و اندونزی برای همکاری در زمینه توسعه امور شهری/ بهشتی ایران را می‌فهمد/ آغاز رونق بخش مسكن با ارائه تسهيلات بانك مسكن/ تاکید بر فقدان توجیه اقتصادی پروژه‎های شهری تهران

?????? ?????...
  
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
  
اخبار کمیسیون پیگیری های اداری
  
بایگانی اخبار
نامه انبوه‌سازان به رئیس مجلس: جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است
يکشنبه, مهر 01, 1397 by دبیرخانه

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در نامه‌ای به رئیس مجلس با اشاره به ممانعت کمیسیون عمران مجلس از حضور انبوه‌سازان در جریان رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و پیش فروش ساختمان نسبت به عواقب این قبیل اقدامات برای کشور هشدار داد.

نامه انبوه‌سازان به رئیس مجلس: جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است

نامه جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازان خطاب به علی لاریجانی به شرح ذیل است؛

« با سلام و احترام و عرض تعزیت بمناسبت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) و ضمن تسلیت بمناسبت شهادت جمعی از هموطنان مظلوم اهوازی در عملیات تروریستی کوردلان تکفیری، به استحضار عالی می رساند شرایط اقتصادی کشور در طی سالهای اخیر به گونه ای بوده است که ضرورت عزم ملی و اهتمام مشترک بخش خصوصی و قوای سه گانه را برای برون رفت از رکود و ایجاد رونق بیش از پیش نمایان ساخته است.

شرایط بحرانی اقتصاد کشور به گونه‌ای است که بدون همراهی ارکان حاکمیتی با بدنه مجرب و کارشناسی بخش خصوصی امکان فائق آمدن به مشکلات وجود ندارد و نگرانی از تداوم بحرانها در صورت عدم وفاق و انسجام ملی بی مورد و دور از واقعیت نخواهد بود. بر همین اساس کانون سراسری انبوه سازان ایران نیز با مسئولیت و دغدغه مندی بعنوان تنها تشکل بخش خصوصی فعال در عرصه ساخت و ساز و وعرضه مسکن و ساختمان کشور به صورت مستمر مکاتبات خود را با نهادهای مختلف حاکمیتی از جمله مجلس محترم شورای اسلامی انجام داده و ضمن یادآوری مواد 2 و 3 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار تقاضا نموده است که نمایندگان معزز در بررسی طرحها و لوایح با دعوت از کارشناسان بخش خصوصی زمینه را برای تصمیم سازی های اصولی تر و نافع تر برای ملت و کشور فراهم آورند.

این رویه متأسفانه علی‌رغم تاکیدات معظم‌ له و سایر بزرگواران در هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون‌های تخصصی، به کرات نقض گردیده و بی توجهی غیر قابل توجیه برخی عزیزان ممکن است به نتایج نامطلوب و ناخوشایندی در سرنوشت حوزه‌های تخصصی کشور منجر گردد.

پس از اینکه کمیسیون محترم عمران بصورت شفاف از حضور نمایندگان این کانون در جریان رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی کشور ممانعت بعمل آورد اینک نیز از طریق همین کمیسیون و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان دعوتی از این تشکل بخش خصوصی بعمل نیامده است. نکته جالب و قابل ذکر این است که کانون سراسری انبوه سازان ایران بصورت پیوسته در خلال بررسی های اولیه کارگروه‌های مربوطه برای طرحهای مذکور حضور داشته و اصلاً بدلیل اینکه مهمترین دریافت کننده خدمات سازمان نظام مهندسی و ذینفع اصلی قانون پیش فروش ساختمان می باشد همواره به عنوان بخش مهمی از مباحث مربوطه دعوت می شده است.

کانون سراسری انبوه سازان تنها تشکل بخش خصوصی صنعت مسکن و ساختمان است که طی 5 سال اخیر بارها خواستار اصلاح این دو قانون و رفع موانع مربوط به آنها در این صنعت تأثیر گذار بوده است و نتیجه این کوشش ها به اینجا رسیده است که قوه محترم مقننه برای ورود به موضوع به اجماع و اقناع رسیده است.

متأسفانه طی ماه‌های اخیر روند حرکتی مسئولین محترم این کمیسیون به نحوی بوده است که بیم آن می رود به خاطر عدم اجرای قوانین توسط قانون‌گذاران محترم، شائبه   "رطب خورده کی منع خرما کند  " در خصوص اجرای قوانین کشور برای این عزیزان مصداق یابد.

به راستی نقش و جایگاه بخش خصوصی در دیدگاه و تفکر دوستان و بزرگواران در خانه ملت چگونه است که اینگونه بر نص قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار چشم می پوشند و از دریافت نظرات کارشناسی مجربین و متخصصین در بخش خصوصی پرهیز می کنند؟

برادرانه عرض می کنیم که تصویب قوانین اقتصادی بدون دریافت و لحاظ کردن نظرات، مکاتبات و تجربیات بخش خصوصی به فرجام مطلوب نخواهد انجامید و چنین قوانینی در حوزه های اقتصادی نه تنها مؤثر نخواهند بود بلکه بیم تجدید موانع در این قوانین همواره وجود خواهد داشت.

بدینوسیله خواهشمند است ضمن بررسی موضوعات یاد شده، امر به مساعدت فرموده و کمیسیونهای محترم مجلس را برای استفاده از دیدگاههای بخش خصوصی تذکر به خیر و صلاح فرمایید.»